Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje kontakt na technického správce a prohlášení o přístupnosti tak, aby byly splněny podmínky zákona č. 99/2019 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Stránky umístěné na tomto serveru hornismrzov.cz jsou vytvořeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle zákona č. 99/2019 Sb.

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk HTML spolu s CSS předpisy stylů, což umožňuje oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních.

Všechny stránky webu dovolují měnit velikost textu v závislosti na nastavení prohlížeče.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, otevřených formátech OpenDocument (ODT, ODS, ODP) nebo MS Office (DOCX, XLSX, PPTX), a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč pro daný formát.

Pokud přiložený soubor zabírá moc místa nebo je souborů větší počet, jsou některé soubory ve formátu ZIP. Před otevřením takového souboru je třeba nejprve soubor tzv. „rozbalit“. Na internetu je k dispozici mnoho zdarma dostupných programů, které můžete k rozbalení ZIP souboru použít. S největší pravděpodobností ale již budete mít na svém počítači podobný program nainstalovaný, nebo dokonce takovouto možnost nabízí přímo váš operační systém.

Kde stáhnout prohlížeče dokumentů

pro PDF – Adobe
pro formáty Microsoft [docx, xlsx, …] – Microsoft
pro formáty OpenDocument [odt, ods, …] – LibreOffice

Mapa stránek a vyhledávání

Vzhledem k rozsahu webu doporučujeme novým uživatelům použít vyhledávací pole na každé straně.

Kontakt na správce webu

Tato adresa slouží pro řešení technických záležitostí, týkajících se této webové prezentace. Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat na adresu správce webových stránek – obec@hornismrzov.cz